Mikroregion Krnovsko podporuje mladé sportovce. Z balíčku finančních prostředků byla uvolněna částka na podporu již 2. ročníku „Branného závodu žáků a škol Mikroregionu Krnovsko“. Ten proběhl 19. 5. 2017 v malebném prostředí obce Holčovice na zdejším sportovním hřišti TJ Tatran Holčovice a okolí. Celou akci zorganizovala místní škola ZŠ Holčovice ve spolupráci s obcí Holčovice a SDH Holčovice. O závod byl mezi žáky velký zájem, důkazem toho je i počet závodníků, který se v letošním roce vyšplhal na číslo 113 žáků z 8 škol, a to konkrétně ze ZŠ Holčovice, ZŠ Zátor, ZŠ Jindřichov, ZŠ Město Albrechtice, ZŠ Brantice, ZŠ Hošťálkovy, ZŠ Slezské Rudoltice a ZŠ Krnov Janáčkovo náměstí. Pro žáky byly připraveny stanoviště z oblasti zdravověda, práce s mapou, střelba ze vzduchové pistole, vázání uzlů a jiné překážky. Soutěžilo se ve třech kategoriích, přičemž mohla soutěžit nejen družstva, ale i jednotlivci. První kategorie byla pro 3. – 5. ročník, druhá pro 6. – 7. ročník a poslední, třetí kategorie, pro 8. – 9. ročník. Po doběhnutí všech závodníků celá akce ještě neskončila. Organizátoři si pro žáky připravili turnaj v mini vybíjené.

Nejlepší závodníci byli oceněni v podobě poháru, medailí, diplomů, sladkostí a krásných odměn, které věnovali do soutěže obec Heřmanovice, Moravel Opava, Lesy ČR Město Albrechtice, manželé Mertovi a krnovská firma Kofola zajistila pitný režim. Sponzorům patří naše velké poděkování.